Kladkostroje sú základným prvkom žeriavov a sú zodpovedný za zdvíhanie bremien. Kladkostroj je mechanické zariadenie, ktoré používa laná, reťaze alebo iné závesné prostriedky na zdvíhanie ťažkých predmetov. Sú navrhnuté tak, aby umožňovali efektívne zdvíhanie a presun ťažkých bremien s minimálnym úsilím zo strany operátora stroja. Fungujú na základe prenosy sily pomocou kladiek a skladajú sa z otočného mechanizmu (kladky) a hnacej sily (motor alebo manuálna sila). Pri elektrických kladkostrojoch zdvíhanie najčastejšie vykonáva elektrický jednofázový alebo trojfázový motor. Tento nástroj sa bežne používa v rôznych priemysloch na manipuláciu s ťažkými bremenami. Sú dostupné v rôznych vyhotoveniach, kapacitách a veľkostiach podľa potreby konkrétnej aplikácie. Ich správna prevádzka a údržba sú kľúčové pre bezpečnosť a efektivitu pracovných procesov. Ponúkame Vám lanové a reťazové kladkostroje od výrobcu SWF Krantechnik.

Lanové kladkostroje

Lanové kladkostroje sú zdvíhacie zariadenia bežne používané v priemyselných prostrediach, ktoré používajú oceľové lano (alebo systém oceľových lán) navinutý okolo bubna. Pozostávajú z elektrického mechanizmu, ktorý poháňa bubon a umožňuje riadený pohyb oceľového lana na presné zdvíhanie a spúšťanie ťažkých bremien. Lanové kladkostroje sú známe svojou, všestrannosťou a schopnosťou zvládnuť veľké bremená, čo z nich robí nevyhnutné vybavenie vo viacerých priemyselných aplikáciách.

Lanové kladkostroje od nemeckej firmy SWF Krantechnik patria medzi najlepšie na trhu. Kompaktná konštrukcia, ľahká údržba, rozsiahle doplnkové vybavenie a vysoká bezpečnosť prevádzky uľahčujú použiteľnosť týchto kladkostrojov. Veľký priemer bubna a spôsob uloženia kladnic pri lanových kladkostrojoch zaisťuje minimálny vodorovný posuv háku pri dvíhaní a spúšťaní bremena. Obmedzenie nebezpečného kývania je zaistené frekvenčnými meničmi. Rodina NOVA SILVERLINE je vybavená aj s inteligentnými prvkami, ktoré umožňujú rýchlejšiu a bezpečnejšiu manipuláciu a optimalizáciu výrobného procesu.

SWF Krantechnik elektrický lanový kladkostroj s nosnosťou 5000 kg
Technické parametre
Nosnosť:
do 80 t
Výška zdvihu:
do 98 m
Rýchlosť pojazdu:
do 40 m/min
Rýchlosť zdvihu:
do 20 m/min
Mechanická ochrana proti preťaženiu
Tepelná ochrana pre zdvíhacie a pojazdové motory
Lanové Kladkostroje
 
Elektrické lanové kladkostroje od SWF Krantechnik po objednávke vieme dodať obvykle do 8-10 týždňov. Pre väčšie pohodlie a bezproblémové používanie produktov nami ponúkaných značiek Vám vieme zabezpečiť aj dodanie originálnych náhradných dielov.
Rýchlejšie zdvíhanie pri zdvíhaní malých bremien
Presné umiestnenie nákladu prostredníctvom redukovaných maximálnych rýchlostí pre všetky pohyby kladkostrojov a žeriavov
Automatické zastavenie spúšťania pri kontakte so zemou
Presné umiestnenie nákladu vo vopred definovaných prírastkoch medzi 2 a 100 mm pre pohyby kladkostrojov a žeriavov
Zaručené dodržiavanie záťažových obmedzení počas pohybu kladkostroja a žeriavu
Regulácia kolísania bremena počas pohybu kladkostroja a žeriavu
Rýchlejšie a hladšie opätovné spustenie procesu zdvíhania alebo spúšťania, keď brzdy nie sú aktívne
Hladké zdvíhanie bremena vďaka zníženej rýchlosti zdvihu, tým dlhšia životnosť celého mechanizmu
Súčasné zdvíhanie s viacerými kladkostrojmi na moste, a to aj pri asymetrickom zaťažení
Súčasné pohyby žeriavov v tandeme, vrátane zdvíhania a spúšťania

Lanový kladkostroj typu NOVA1 spĺňa vysoké nároky na bezpečnosť, kvalitu a spoľahlivosť a poskytuje robustnú a odolnú technológiu. Tento rad kladkostrojov má kompaktný dizajn zaisťujúci optimálne využitie priestoru, nízke náklady na údržbu vďaka  dielom navrhnutým tak, aby dlho vydržali a zaisťujú bezpečnú a presnú prevádzku.

Katalóg lanových kladkostrojov NOVA1

SWF NOVA1 elektrický lanový kladkostroj

Reťazové kladkostroje

Reťazový kladkostroj je mechanické zdvíhacie zariadenie určené na zdvíhanie ťažkých bremien pomocou reťaze omotanej okolo sústavy kladiek. Často sú ovládané ručne s použitím ručnej reťaze na ovládanie pohybu bremena, alebo elektricky ovládané, poháňané motorickým mechanizmom pre zdvíhanie. Reťazové kladkostroje sú široko používané v rôznych priemysloch svojej jednoduchosti, odolnosti a kompaktnými rozmermi.

Reťazové elektrické kladkostroje ATHLO od firmy SWF Krantechnik sú štandardne vybavené dvojrýchlostným alebo plynulým rozjazdom. Zdvih háku je dvojrýchlostný (hlavný zdvih a mikrozdvih). Klzová spojka sa postará o to, aby sa ani v núdzi nič nepokazilo a jej brzda je dimenzovaná na jej životnosť. Motor sa hladko vypína v hornej a dolnej polohe vďaka štandardnému koncovému spínaču zdvihu. Samostatnú skupinu tvoria reťazové ručné kladkostroje bez použitia elektrickej energie ako sú reťazové ručné kladkostroje CRAFTster MHS a pákové kladkostroje CRAFTster MLP.

Elektrické reťazové kladkostroje od SWF Krantechnik po objednávke vieme dodať obvykle do 7-9 týždňov. Pre väčšie pohodlie a bezproblémové používanie produktov nami ponúkaných značiek Vám vieme zabezpečiť aj dodanie originálnych náhradných dielov.

Katalóg reťazových kladkostrojov ATHLO chain

SWF Krantechnik ATHLO elektrický reťazový kladkostroj

Technické parametre
Nosnosť:
do 5 t
Výška zdvihu:
do 30 m
Rýchlosť pojazdu:
do 20 m/min
Rýchlosť zdvihu:
do 20 m/min
Mechanická ochrana proti preťaženiu
Horný hák, ručne ovládaný vozík alebo motorový vozík riadený frekvenčným meničom
Tepelná ochrana pre zdvíhací motor
Celoživotná brzda

Reťazový Kladkostroj Athlo chain

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi pomôžeme! Prípadne navštívte náš eshop, kde nájdete aj ručné kladkostroje, pojazdy a náhradné diely kladkostrojov.

Naša firma sa taktiež dodáva lanové a reťazové kladkostroje do špeciálneho, napr. do výbušného prostredia. Špeciálne zdvíhacie mechanizmy plnia najprísnejšie normy a sú dodávané s certifikátom.

EX