Autec je taliansky výrobca diaľkových ovládacích zariadení s viac ako 30 ročnou skúsenosťou v odbore. Spoločnosť je zameraná na bezdrôtové diaľkové ovládače pre široký spektrum strojov v rôznych segmentoch priemyslu ako stavebníctvo, priemyselné zdvíhanie a automatizácia, poľnohospodárstvo, lesníctvo a logistika.

Zariadenia pre diaľkové ovládanie žeriavov od výrobcu Autec je používaný vo viac ako 50 krajinách sveta. Ovládacie systémy Autec majú ideálny pomer ceny a kvality. Používame modely rádiového diaľkového ovládania od Autec určený pre priemyselné zdvíhanie v našich žeriavových aplikáciách už roky. Kompaktné dvojrýchlostné rádiofrekvenčné diaľkové ovládače od Autec sú vhodné aj pre väčšinu mostových žeriavov.

Vysielač Autec T8B

T8B je ľahký a odolný rádiový diaľkový ovládač s 8 dvojrýchlostnými tlačidlami určené pre priemyselné žeriavy. Má vyhradené tlačidlo pre funkciu START a môže byť použité aj na ozvučenie húkačky stroja. Model má 4 LED diódy určené na vizuálnu indikáciu aktuálne vybraných zdvíhacích zariadení v zdvojených zdvíhacích kladkostrojoch, či iných dôležitých informácií o stroji.

Rádiová komunikácia prebieha na stabilnom frekvencii 2,4 GHz s technológiou Bluetooth a dodatočnou bezpečnostnou ochranou od AUTEC.

Vysielač je schopný fungovať na 40 kanáloch vo frekvenčnom pásme od 2400 do 2483,5 MHz. S pracovným rozsahom až 75 m a priemernou dobou používania až 45 hodín zaručuje prácu bez obmedzení. Navyše, vysielač funguje s ľahko vymeniteľnou li-ion batériou LPM00. S internou anténou, stupňom ochrany IP65 a prevádzkovou teplotou od -20 °C do +60 °C môžete byť istý, že vysielač bude odolný voči externým vplyvom. Má kompaktné rozmery 64,5x179x37,5 mm a hmotnosť len 0,25 kg.

Zabudované LED diódy sú schopný signalizovať používateľovi informácie o vybitej batérie, o spojení s aplikáciou, o rôznych stavoch rádiového spojenia, o zlom ID kľúče atď. S jedným vysielačom môžeme ovládať aj viaceré žeriavy. V prípade ak zákazník má potrebné dokumentácie, náhradný vysielač vieme poslať už vopred nastavené. To znamená, že zákazník musí len spárovať vysielač a prijímač reštartovaním žeriava a na inštaláciu nemusí volať technika.

vysielač Autec T8B pre mostové žeriavy
Technické parametre T8B
Frekvenčný pás:
2400 – 2483,5 MHz (40 kanálov)
Pracovný rozsah:
do 75 m
Stupeň ochrany:
IP65
Prevádzková teplota:
od -20 °C do +60 °C
Rozmery:
64,5x179x37,5 mm
Hmotnosť:
0,25 kg

Ako príslušenstvo je možné dokúpiť bezpečnostný kľúč na autorizáciu používania ovládačov bez nutnosti použitia PIN kódu, nabíjačku batérií a puzdro s opaskom.

Autec ACRH11 prijímač

Ponúkame vám k vysielaču kompaktný prijímač ACRH11. Vstupné napätie v rozmedzí od 24 VAC do 230 VAC zvládne širokú škálu žeriavových nastavení. Navyše, zariadenie má 11 relé napojenými priamo na základnej doske a s možnosťou pripojenia jednej rozširujúcej dosky vaše možnosti sa rozširujú. Rozširujúca doska otvára dvere pre prídavné výstupy alebo iné funkcie, prispôsobujúce sa presne Vašim potrebám. Ako bonus má polotransparentné krytie, ktoré nie je len moderným estetickým prvkom, ale aj praktickým riešením. S touto inovatívnou funkcionalitou môžete jednoducho sledovať vysokointenzívnu blikajúcu lampu, ktorá oznamuje, že bezdrôtový riadiaci systém je v prevádzke. Stupeň ochrany IP65 a prevádzková teplota od -20 °C do +70 °C zaručuje odolnosť voči externými podmienkami. S rozmermi 150×134,5×60 mm a hmotnosťou len 1 kg je ovládač ľahko inštalovateľný v rôznych podmienkach.

Tento systém má zabudovanú bezpečnostnú funkciu Auto stop – automatické zastavenie. Táto funkcia má za úlohu zastavenie pohybu žeriava prípade: prerušenia spojenia medzi vysielačom a prijímačom, vybitie batérie vysielača, nestability signálu atď. Pomocou aplikácie, ktorú ponúka Autec, si užívateľ jednoducho môže nastaviť PIN kód a spárovanie.

Poskytujeme 24 mesačnú záruku na diaľkové ovládacie systémy a 12 mesačnú záruku na náhradné diely. Okrem uvedených modelov vieme obstarať viaceré typy diaľkových ovládacích systémov, ako sú napríklad ovládače s joystickom.

prijímač Autec ACRH11 pre mostové žeriavy
Technické parametre ACRH11
Vstupné napätie:
24 – 240 VAC
Káblová vývodka:
M20 a M25
Zástrčka:
16 a 24 pin
Rozmery:
150×134,5×60 mm
Hmotnosť:
1 kg

Naša firma sa taktiež dodáva lanové a reťazové kladkostroje do špeciálneho, napr. do výbušného prostredia. Špeciálne zdvíhacie mechanizmy plnia najprísnejšie normy a sú dodávané s certifikátom.

EX