Mostový žeriav je zdvíhací stroj, ktorý je zavesené na konštrukcii – žeriavovej dráhy – a pohybuje sa po nej po koľajniciach. Medzi primárne úlohy patrí zdvíhanie bremien pomocou zdvíhacích zariadení (kladkostrojov) a premiestnenie bremien pomocou pojazdových mechanizmov. Mostové žeriavy sú dostupné v rôznych konfiguráciách v závislosti od potrieb danej aplikácie a môžu byť poháňané elektricky alebo ručne. Existuje niekoľko typov mostových žeriavov, ako napr.: jednonosníkové, dvojnosníkové, podvesné a poloportálové z ktorých každý môže mať svoje výhody pre rôzne potreby manipulácie s materiálom.

S mostovými žeriavmi sa môžu dvíhať, spúšťať a prepravovať bremená až do 60 t. Používajú sa hlavne pri plošnej preprave v dielňach, skladoch, halách. Mostové žeriavy vyrobené našou firmou sú štandardne vybavené rádiovým diaľkovým ovládacím systémom. Žeriav je možné taktiež ovládať závesným káblovým ovládačom. Naše žeriavy dodáme s kompletnou a modernou elektroinštaláciou. Plynulá regulácia jednotlivých rýchlostí je riešená pomocou frekvenčným meničom, ktoré umožňujú rýchlu a bezpečnú manipuláciu.

Súčasne s dodávkou žeriavov môžu byť dodané aj žeriavové dráhy na konzolách haly alebo na samonosných stĺpoch, prípadne podvesné dráhy na stávajúcich väzníkoch haly.

Dodávka zahŕňa posúdenie základov alebo návrh nového založenia žeriavovej dráhy, upevnenia na novú či existujúcu konštrukciu (stĺp, väzník, preklad).

BGB Solutions s.r.o. realizuje aj opravy, rektifikácie žeriavových dráh vrátane výmeny koľajníc a geodetického zamerania.


Ďalšie parametre mostových žeriavov:

  • dodávané s lanovými alebo reťazovými kladkostrojmi nemeckého výrobcu SWF Krantechnik.
  • rôzne príslušenstvá ako hák, magnet, drapák, traverza, vákuový manipulátor
  • je možné ovládať závesným alebo diaľkovým rádiovým ovládačom
Technické parametre žeriava
Sortiment:
jednonosníkové, dvojnosníkové, podvesné
Nosnosť žeriava:
do 60 t
Výška zdvihu žeriava:
do 30 m
Optimálne prispôsobenie priestorovým možnostiam
Lepšie využitie výrobnej plochy vďaka kompaktným rozmerom
Sú takmer bezúdržbové a vyznačujú sa bezporuchovou dlhodobou prevádzkou
Možnosť prídavného pomocného zdvihu, použitie dvoch kladkostrojov

Naša firma sa taktiež dodáva lanové a reťazové kladkostroje do špeciálneho, napr. do výbušného prostredia. Špeciálne zdvíhacie mechanizmy plnia najprísnejšie normy a sú dodávané s certifikátom.

EX